Piasek i żwir niezbędne kruszywa przy pracach budowlanych

Prace budowlane, by mogły być w pełni zorganizowane, należy zadbać o odpowiedni sprzęt oraz niezbędne materiały. W początkowej fazie robót budowlanych potrzebne są fundamenty. Te z kolei powstają z betonu, który przygotowywany jest na bazie kruszywa. Beton do fundamentów powinien charakteryzować się wytrzymałością i być odporny na zmienne warunki atmosferyczne.

piasek Gliwice

Do czego przyda się piasek budowlany?

Piasek jest jednym z najbardziej znanych kruszyw i jednocześnie znajdującym szerokie zastosowanie. Na placu budowy przyda się z pewnością do wykonania betonu. Trzeba natomiast przyznać, że beton który ma w składzie jedynie piasek będzie nietrwały. Bardzo ważnym elementem jest żwir. Dodanie żwiru w trakcie tworzenia betonu sprawia, że beton staje się zdecydowanie bardziej twardy, trwały oraz odporny na zarysowania.

Żwir i jego zastosowanie

Żwir występuje w różnych wariantach jeśli chodzi o samą wielkość jego bryłek.Powszechnie dostępny jest żwir 2-8 mm oraz 8-16mm. Ten pierwszy zwykle znajduje zastosowanie w produkcji cienkich wylewek betonowych. Można też spotkać żwir ogrodowy ten z kolei jest kolorowy i idealnie nadaje się jako zastosowanie w przydomowym ogródku. Druga kategoria pod względem grubości żwiru jest stosowana zazwyczaj do wylewek betonowych średnich i grubych, głównie do wylewek schodów czy fundamentów.

żwir Gliwice

Gdzie stosowany jest żwir i piasek?

Materiały sypkie takie jak żwir czy piasek stosowane są w budownictwie przydomowym jak również w budownictwie drogowym. Przy budowaniu autostrad, dróg, mostów z powodzeniem stosowany jest piasek, żwir, kruszywa. Gliwice, Śląsk czy inny rejon Polski w każdym z nich istnieje konieczność stosowania różnego rodzaju kruszywa w budownictwie.

Podsumowując:
Kruszywa pełnią bardzo ważną rolę w budownictwie są niemal fundamentalną jego częścią. Wybierając piasek czy żwir większość dostawców posiada w swojej ofercie pełną ich gamę. Jeśli jesteśmy na etapie planowania budowy czy nawet remontu domu musimy skupić się tylko na kruszywach, które spełniają odpowiednie wymagania.

Wybierając kruszywa w ARWO masz gwarancję najwyższej jakości. Sprawdź naszą ofertę TUTAJ